Nyt fra bestyrelsen
Denne udgave af sprøjten udkommer efter et fantastisk VM for det danske landshold, som er blevet fulgt rundt om i de danske stuer. Vi er på fornavn med alle VM heltene, og det mærkes også i Hovedgårdhallen, hvor vores spillere gir den gas som Mikkel Hansen og Niclas Landin.
Vi afsluttede 2010 i GHT, med en hyggelig juleafslutning i senior afdelingen, hvor 30 GHT'ere var samlet i fodboldafdelingens klubhus.
Og nu er vi godt igang med 2011, som er startet rigtig godt. Vi har børne hold der lægger nr. 1 i deres rækker. Det gælder U10 og U12 pigerne, samt U10 drengene. Rigtig flot.
Vi har fået nye U12 drenge, så vi nu er et helt hold. Det er rigtig dejligt. Velkommen til klubben.
Der er også kommet nye senior damer til klubben, og det er vi rigtige glade for. Det betyder alt, at der er spillerne nok. Dette er nødvendig for at både træningsaftenerne og kampene blive sjove at møde op til.
General forsamlingen er nu også planlagt. Det bliver d. 16. marts kl. 19, hvor vi efter generalforsamlingen indbyder til Øl smagning i Hovedgård hallens cafeteria.
Vi er glade for den store opbakning til klubstævnet i Nøvling d. 8-10. april. 2011. Det bliver ligesom sidste år en fælles tur med bus både derop og hjem igen. Husk betaling her på hjemmesiden under online tilmelding.
Vi ser frem til en rigtig spændende forårsæsonen i GHT, og ønsker holdene god vind i sejlene.
Bestyrelsen i GHT
|